- W celu minimalizacji ryzyka zarażenia, zaleca się kwalifikowanie przez OPS/OPL osób najbardziej potrzebujących do pomocy żywnościowej na podstawie przeprowadzonego wywiadu telefonicznego lub z wykorzystaniem innych dostępnych środków komunikacji elektronicznej. Pracownik ośrodka pomocy społecznej, a w przypadku osób bezdomnych także przedstawiciel organizacji partnerskiej samodzielnie lub za pośrednictwem przedstawiciela innej placówki, wypełnia formularz skierowania, zgodnie z wzorem w załączniku nr 5.1 lub formularz oświadczenia zgodnie z wzorem nr 7.1 do Wytycznych IZ. Podpisany formularz przekazuje się w formie elektronicznej lub innej dostępnej formie do właściwej organizacji partnerskiej, która na jego podstawie udostępnia żywność osobie zakwalifikowanej.
- W przypadku tymczasowego zawieszenia działalności organizacji wydających posiłki, osobom zakwalifikowanym do pomocy żywnościowej w formie posiłku, zaleca się udostępniać pomoc na wynos lub w formie paczek żywnościowych.
- W przypadku osób bezdomnych, dopuszcza się zwiększenie liczby opakowań artykułów spożywczych, odpowiednio do potrzeb tych osób i możliwości OPR/OPL. Osoby bezdomne zgłaszające się do programu w okresie epidemiologiczny należy zakwalifikować na podstawie załącznika nr 6.1.
- Przedstawiciele placówek, w których przebywają osoby bezdomne, takich jak: schroniska, noclegownie, hospicja itp. Nie należących do sieci organizacji partnerskich w ramach POPŻ, mogą w imieniu osoby/osób bezdomnych wypełniać i przekazywać oświadczenia bezpośrednio do organizacji partnerskich, jak również odbierać paczki z żywnością i przekazywać je osobom bezdomnym. Do odbioru paczki z żywnością z OPL uprawnieni są także funkcjonariusze służb takich jak m.in. WOT, Straż Miejska lub Ochotnicza Straż Pożarna.
- Prowadząc dystrybucję żywności należy stosować środki ostrożności i stosować się do bieżących zaleceń służb sanitarnych.
- Osoba wydająca żywność/dostarczająca żywność osobie uprawnionej zaznacza w formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do Wytycznych IZ jakie artykuły spożywcze zostały dostarczone i potwierdza podpisem wydanie artykułów.
- Jeśli pomoc żywnościowa została dostarczona przez pracowników innych instytucji lub służb niż organizacje partnerskie, listę wydanych artykułów spożywczych należy przekazać właściwej organizacji partnerskiej.
Kontakt
Urząd Miejski w Błażowej
ul. Plac Jana Pawła II 136-030 Błażowa
Centrala: (17) 22 97 119
Fax: (17) 22 97 077
E-mail: gmina@blazowa.com.pl
konto podstawowe:
90 9158 0001 2001 0000 0257 0001
Burmistrz Błażowej
Jerzy Kocój
przyjmuje strony w środy w godzinach od 8:00-15:00.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Błażowej
Wojciech Kruczek
przyjmuje strony w ostatni piątek miesiąca
w godzinach: 14:00 – 15:00.
Informator
- Portal mapowy
- Napisz do burmistrza
- Baza gastronomiczno wypoczynkowa
- Rozkład jazdy PKS i prywatnych przewoźników
- Posterunek POLICJI w Błażowej
- Wydawnictwa
- OSP w Gminie Błażowa
- GMINNE BECIKOWE
- Karta Dużej Rodziny
- Rodzina 3+
- Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Błażowej
- Oferty wsparcia specjalistycznego
- Stwórz “Osobisty plan awaryjny”
- Środki ostrożności
- Projekt Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Błażowa na lata 2021-2025
- Ja, on i alkohol
- Cienka nić uzależnienia
- Projekt Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2021
- Zarządzanie kryzysowe